• PL
  • ENG
  • social-media-facebook social-media-tripadvisor social-media-instagram
    Sobotnie poranki w muzeum witrażu:

SOBOTNIE PORANKI W MUZEUM WITRAŻU

Początek zajęć:  10:00
    Czas trwania: ok 1,5-2 godz (w tym: zwiedzanie 45 min, warsztaty 45-60 min)
    Przedział wiekowy: 5-12 lat

Cena:
    31 zł – pierwsze zajęcia (zwiedzanie + warsztaty),
    21 zł – każe kolejne (same warsztaty),
    75 zł – karnet na 4 zajęcia (w tym jedno zwiedzanie i 4 warsztaty)  – 20% zniżki!

Rezerwacje (konieczne) wyłącznie e-mailowo: info@muzeumwitrazu.pl
    W temacie maila prosimy podać datę poranka, w treści imię i wiek dziecka

Dzieci zapo­znają się z takimi poję­ciami jak żywe muzeum, warsz­tat, witraż. Podczas zwiedzania obserwują mistrzów witrażowych przy pracy, mogą wziąć do ręki narzędzia i pędzle oraz pomalować na próbę witrażową twarz. Po zwiedzaniu zapraszamy dzieci na warsztaty (program poniżej). Dzieci, które uczestniczyły już w zwiedzaniu mogą przyjść na same warsztaty, które rozpoczynają się o 10.45.

Na zwiedzanie Muzeum zapraszane są same dzieci, bez opiekunów. Dla chętnych rodziców i dziadków organizujemy osobne zwiedzanie o 10:30.  Ci, którzy nie chcą zwiedzać, mogą relaksować się  w muzealnej kawiarni, gdzie potem mogą uczestniczyć razem z dziećmi w warsztatach plastycznych.

Poniżej program sobotnich poranków na najbliższe tygodnie. Zapraszamy do rezerwacji!

24.10 – Chagall

Po krótkim zapoznaniu się z twórczością Chagall’a, z pomocą kilku ciekawych materiałów, wykonamy własne witraże inspirowane stylem artysty.

31.10 – Zakładki

Każdy mol książkowy wie, jak potrzebne są zakładki i nikt, z pewnością, nie oprze się pokusie zrobienia własnej, wyjątkowej, na grubym papierze i samodzielnie malowanej.

7.11 – Lampiony

Szklane kule ozdobimy kolorowymi bibułkami wykorzystując różne motywy. Po zapaleniu świeczki wewnątrz otrzymamy piękne lampiony, które ozdobią nasze pokoje wieczorową porą.

14.11 – Polonia

Po obejrzeniu Polonii w naszej galerii staniemy w roli Wyspiańskiego i odtworzymy ten projekt raz jeszcze.

21.11 – Gwieździste niebo

“Gwieździste niebo” to tytuł słynnego obrazu niderlandzkiego malarza Vincenta Van Gogh. Podczas tych warsztatów, najpierw zapoznamy się z “gwiaździstymi” przykładami w sztuce, a następnie wykonamy własne.

28.11 – Malarskie zdrapki

Spod czarnej karty papieru mogą niespodziewanie wyjrzeć kolorowe stwory! Inspirując się specjalistyczną techniką malowania witraży, dzieci wykonają swoje własne, fantastyczne prace.

Odkryj tajemnicę krakowskich witraży.
    To tu powstały najwybitniejsze dzieła polskiej
    sztuki witrażu. Z Zakładem współpracowali najwybitniejsi
    polscy artyści początku XX wieku