Kurs witrażowy

Na kurs witrażowy zapraszamy każdego, kto szuka twórczego sposobu na odpoczynek bądź chciałby spróbować swoich sił jako artysta – witrażysta. Praca manualna to doskonały relaks i  odskocznia od codziennych problemów, a radość z własnoręcznego wykonania pięknego przedmiotu jest wyjątkowym uczuciem. 

Udział w dwudniowych warsztatach pozwala na wykonanie od podstaw własnego, niewielkiego dzieła. Podczas kursu pracujemy z projektami przygotowanych przez uczestników, co daje unikalną możliwość realizowania własnego pomysłu!

Instruktorzy, czyli nasi doświadczeni  rzemieślnicy prowadzą uczestników krok po kroku przez cały proces tworzenia witraża, indywidualnie podchodząc do każdej osoby i jej potrzeb. Program kursu obejmuje:

a) opracowywanie projektu*,
b) tworzenie kalek i szablonów
c) krojenie i szlifowanie szkła
d) oprawianie witraża metodą Tiffaniego

Stworzony w ten sposób obiekt będzie wyjątkową ozdobą domu na długie lata i kto wie, może nawet początkiem nowej pasji. Zapraszamy! 

Cena1100 zł od osoby
Czas trwania2 dni zajęć, łącznie 6 godzin
Dostępne językipolski, angielski, francuski
Liczba uczestnikówod 1 do 10

Cena warsztatów zawiera:
• zwiedzanie muzeum i pracowni w wybranym języku (45 min)
• przerwę kawową
• własnoręczne wykonanie witraża pod okiem naszym mistrzów (5 godzin)
• wszystkie materiały potrzebne do wykonania witraża
• fartuchy i okluary ochronne
• wykonany obiekt i bezpieczne opakowanie 

Uwaga: kurs jest przeznaczony dla dorosłych oraz młodzieży od lat 16.

*Co można wykonać podczas zajęć?

Projekt wielkości A5, max. 10-15 elementów. Przed pierwszymi zajęciami konieczna jest konsultacja (mailowo lub osobiście) z prowadzącym w celu uzgodnienia kształtu, wielkości i wyglądu wykonywanego projektu. Wszystkie ograniczenia wynikają ze specyfiki tradycyjnej techniki oraz naszej troski o satysfakcję uczestników.


Warsztaty są organizowane na zamówienie już dla jednej osoby.
Rezerwacje przyjmujemy mailowo:info@muzeumwitrazu.pl lub telefonicznie: +48 512 937 979
.

Godziny otwarcia

Muzeum Witrażu jest czynne dla zwiedzających od wtorku do soboty w godzinach: 11:30-13.30 i 14:30 - 16:30. Nieczynne we wszystkie: niedziele, poniedziałki i święta kościelne i państwowe. Bilety można kupić przez internetowy system rezerwacji lub w muzealnej kasie. Zapraszamy!

Zwiedzanie

Zwiedzanie Muzeum możliwe jest tylko z przewodnikiem i rozpoczyna się od min. 2 osób. Czas trwania: 45 minut. Zwiedzanie w języku polskim: 12:30 i 15:30. Zwiedzanie w języku angielskim: 12:00 i 15:00. Grupy zorganizowane (od 10 osób) mogą rezerwować zwiedzanie również w innych godzinach - zapraszamy do rezerwacji e-mailowej lub telefonicznej.

Kontakt

Pracownia i Muzeum Witrażu, al. Zygmunta Krasińskiego 23, 31-111 Kraków, tel.: +48 512 937 979, info@muzeumwitrazu.pl

FACEBOOK 🡢

TRIPADVISOR 🡢

INSTAGRAM 🡢

© Muzeum Witrażu, 2021

Regulamin, Polityka prywatności

Made by QinkLab