Sobotnie Poranki dla dzieci

Sobotnie Poranki to jedyny w swoim rodzaju cykl zajęć dedykowanych dzieciom już od 5 roku życia! Co tydzień w sobotnie przedpołudnie zapraszamy wszystkich młodych entuzjastów sztuki i rzemiosła na zwiedzanie zakładu oraz warsztaty plastyczne inspirowane sztuką witrażową. Zajęcia prowadzone przez zespół doświadczonych animatorek to nie tylko świetny sposób na rozpoczęcie weekendu, ale także okazja do pobudzenia kreatywności i rozwijania umiejętności manualnych.

Program jest dostosowany do wieku dzieci i na zwiedzanie zapraszamy je bez opiekunów. W trakcie oprowadzania po warsztacie obserwują one mistrzów witrażowych przy pracy, mogą wziąć do ręki narzędzia i pędzle oraz pomalować na próbę witrażową twarz. Po zwiedzaniu zapraszamy na druga część zajęć, czyli warsztaty plastyczne. Na każdą sobotę przygotowany został inny temat! Harmonogram zajęć znajduje się poniżej.

Dzieci, które uczestniczyły już w zwiedzaniu mogą przyjść na same warsztaty, które rozpoczynają się o 10.45. Dla chętnych rodziców  możemy zorganizować osobne zwiedzanie o godzinie 10.30, pod warunkiem minimum 2 uczestników.

Program zajęć na najbliższe tygodnie:

2.10  Chagall
Po krótkim zapoznaniu się z twórczością Chagall’a, z pomocą kilku ciekawych materiałów, wykonamy własne witraże inspirowane stylem artysty.

9.10  Światło i kolor
W trakcie zajęć dowiemy się co nieco o teorii koloru, o tym jak różne barwy ze sobą współpracują, a zdobytą wiedzę wykorzystamy w trakcie artystycznych eksperymentów. W końcu światło i kolor mają wyjątkowe znaczenie w pracowni witrażu!

16.10 Wiatraki
W trakcie warsztatów samodzielnie zbudujemy wiatraki, które przy odrobinie światła i wiatru rozświetlą pomieszczenia mnóstwem barw, niczym ruchome witraże.

23.10  Malarskie zdrapki
Spod czarnej karty papieru mogą niespodziewanie wyjrzeć kolorowe stwory! Inspirując się specjalistyczną techniką malowania witraży, dzieci wykonają swoje własne, fantastyczne prace.

30.10  Witrażowe rozety
Rozety – piękne, średniowieczne okienne róże. Podczas warsztatów najpierw zapoznamy się z kilkoma przykładami średniowiecznych rozet, by następnie wykonać je za pomocą czarnej tektury i różnokolorowych bibułek.

6.11  Zakładki
Każdy mol książkowy wie, jak potrzebne są zakładki i każdy z pewnością nie oprze się pokusie zrobienia własnej, wyjątkowej na grubym papierze i samodzielnie malowanej.

13.11  Polonia
Za nami święto niepodległości, na chwilę wrócimy jeszcze do dzieł Stanisława Wyspiańskiego. W trakcie warsztatów odtworzymy Polonię, jeden z jego projektów, który mocno nawiązuje do historii naszego kraju.

20.11 Gwieździste niebo
„Gwieździste niebo” to tytuł słynnego obrazu niderlandzkiego malarza Vincenta Van Gogh. Podczas tych warsztatów, najpierw zapoznamy się z „gwiaździstymi” przykładami w sztuce, a następnie wykonamy własne.

27.11 Witrażowe zwierzątka
To będą wspaniałe warsztaty dla wszystkich miłośników zwierząt! Z czarnego kartonu wyłonią się witrażowe psy, koty, albo nawet żyrafy i słonie!

Uwaga!

Istnieje możliwość zwiedzania dla rodziców. Bilet można kupić na miejscu w kasie muzeum tuż przed zajęciami albo dokonać rezerwacji i płatności online w tej chwili. Rezerwację i płatność dla rodzica należy wykonać osobno.

Początek zajęć10:00 w soboty
Czas trwaniaok 1.5-2 godz. (w tym: zwiedzanie 45 min, warsztaty 45-60 min)
Przedział wiekowy5-12 lat
Cena39 zł – pierwsze zajęcia (zwiedzanie + warsztaty)
29 zł – każde kolejne (same warsztaty)
113 zł – karnet na 4 zajęcia (w tym jedno zwiedzanie i 4 warsztaty) – 10% zniżki!
UwagiIstnieje możliwość zwiedzania dla rodziców. Więcej informacji poniżej.

Muzeum Witrażu jest czynne od wtorku do soboty w godzinach 11:30-18.00. Nieczynne we wszystkie: niedziele, poniedziałki i święta kościelne i państwowe. Bilety można kupić przez internetowy system rezerwacji lub w muzealnej kasie. Zapraszamy!

Zwiedzanie Muzeum możliwe jest tylko z przewodnikiem i rozpoczyna się od min. 2 osób. Czas trwania: 45 minut. Zwiedzanie w języku polskim: 12:30, 13:30, 14:30, 15:30, 16:30 i 17:30. Zwiedzanie w języku angielskim: 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 16:00 i 17:00.