Sobotnie Poranki dla dzieci

Sobotnie Poranki to jedyny w swoim rodzaju cykl zajęć dedykowanych dzieciom już od 5 roku życia! Co tydzień w sobotnie przedpołudnie zapraszamy wszystkich młodych entuzjastów sztuki i rzemiosła na zwiedzanie zakładu oraz warsztaty plastyczne inspirowane sztuką witrażową. Zajęcia prowadzone przez zespół doświadczonych animatorek to nie tylko świetny sposób na rozpoczęcie weekendu, ale także okazja do pobudzenia kreatywności i rozwijania umiejętności manualnych. 

Ale kosmos! Czerwiec, lipiec i sierpień zapowiadają się w Muzeum Witrażu iście nieziemsko – młodzi astronauci i astronautki, ruszajcie z nami na podbój galaktyki W trakcie licznych ekspedycji udamy się w podróż przez drogę mleczną, dotrzemy na stację kosmiczną NASA, a nawet  spróbujemy przeniknąć tajemnice czarnej dziury! 

Celebrujemy Rok Kopernikański, czyli 550-te urodziny Mikołaja Kopernika – na okres wakacji przygotowaliśmy serię astro-wydarzeń w ramach naszych Sobotnich Poranków:

Program jest dostosowany do wieku dzieci i na zwiedzanie zapraszamy je bez opiekunów. W trakcie oprowadzania po warsztacie obserwują one mistrzów witrażowych przy pracy, mogą wziąć do ręki narzędzia i pędzle oraz pomalować na próbę witrażową twarz. Po zwiedzaniu zapraszamy na druga część zajęć, czyli warsztaty plastyczne. Na każdą sobotę przygotowany został inny temat! Harmonogram zajęć znajduje się poniżej.

Dzieci, które uczestniczyły już w zwiedzaniu mogą przyjść na same warsztaty, które rozpoczynają się o 10.45. Dla chętnych rodziców  możemy zorganizować osobne zwiedzanie o godzinie 10.30, pod warunkiem minimum 2 uczestników.

Program zajęć na najbliższe tygodnie:

MAJ 

20.05 Układ słoneczny
Warsztaty dla młodych astronautek i astronautów inspirowane słynnym witrażem “Apollo”. Dzieci stworzą przestrzenny układ planetarny, który będzie można zabrać ze sobą do domu i powiesić w oknie lub pod lampą.

27.05  Wiosenny misz masz
Podczas tych wyjątkowych warsztatów zapoznamy się z indyjskim zwyczajem malowania dłoni henną i stworzymy ozdoby inspirowane tą tradycją. Uczestnicy zajęć stworzą własne ornamenty, wydrapując wzory na specjalnym papierze pokrytym tuszem.

CZERWIEC

3.06 Ale odlot! Dzień Dziecka w Muzeum Witrażu.
Jeżeli Dzień Dziecka, to tylko w Muzeum Witrażu! Zapraszamy na wyjątkowy Sobotni Poranek – wyjątkowy, bo takie święto zdarza się tylko raz w roku!

Czego możecie się spodziewać? Zabierzemy Was w międzygalaktyczną podróż, którą odbędziecie… we własnoręcznie skonstruowanej rakiecie. A kiedy już wylądujemy na Ziemi, młodych astronautów i astronautki czeka dodatkowa atrakcja – malowanie twarzy w motyw drogi mlecznej! Do zobaczenia! 

10.06 Po drugiej stronie galaktycznego lustra
Jak się przekonać, co kryje się po drugiej stronie lustra? My rozpoczniemy od stworzenia własnego, magicznego zwierciadła z wykorzystaniem folii lustrzanej! Dołożymy też wszelkich starań, żeby wykonane przez nas mozaikowe ramy były fantazyjne i prawdziwie magiczne. 

17.06 Kamienica pana Twardowskiego
Coś specjalnego dla młodych pasjonatów i pasjonatek architektury – zapraszamy na warsztaty, w trakcie których stworzymy własny projekt kamienicy! Okna ozdobią naturalnie – witraże. 

24.06 Inwazja z Marsa
Uwaga, badacze przestrzeni kosmicznej prognozują nadciągający atak przybyszy z kosmosu!

Jacy okażą się Marsjanie? Coś nam podpowiada, że nie tylko przyjaźni, ale także całkiem… zabawni! Przekonajcie się sami na warsztatach, podczas których stworzymy marsjańskie maski własnego pomysłu. 

LIPIEC

1.07 Intergalaktyczny galimatias
Żyrafa na Marsie? Czajnik w księżycowym kraterze? Wóz strażacki w pasie planetoid?

To dopiero początek tego, co czeka na Was podczas zwariowanych warsztatów w Muzeum Witrażu. W ich trakcie inspiracją dla młodych artystów i artystek stanie się przypadek, a jego chaotyczne poczynania spróbujemy ujarzmić za pomocą ilustracji. Spodziewajcie się więc wszystkiego co niespodziewane i bądźcie gotowi na spotkanie z całą masą kosmicznych absurdów!

8.07 Akcja gwiezdna konstelacja

Na pogodnym, nocnym niebie widnieją miliony gwiazd – niektóre spośród nich tworzą układy o tajemniczych nazwach. Adepci i adeptki arkanów astronomii – poznajcie z nami Centaura, Oriona czy Perseusza! W trakcie zajęć warsztatowicze stworzą własne konstelacje. 

15.07 Zaćmienie księżyca
Zaćmienie księżyca to nieczęste zjawisko – przygotujecie się na niezłe wrażenia! Wyciągnijcie ze strychu stare teleskopy i biegnijcie co sił do naszego muzeum! Na miejscu będą na was czekać astronomiczne eksperymenty godne Galileusza, za pomocą których wywołanie zaćmienia księżyca, stanie się banalnie proste niezależnie od pory dnia i nocy. 

22.07 Uwaga, czarna dziura! 
Pochłania absolutnie wszystko i nic nie może uciec jej sile grawitacji – mowa o czarnej dziurze, jednym z bardziej fascynujących kosmicznych zjawisk. Mimo, że jej tajemnice od lat zagłębiają najtęższe głowy świata nauki, wiele spośród nich wciąż pozostała nieprzeniknionych. W trakcie naszych kosmicznych warsztatów spróbujemy ujarzmić jej niezwykłą moc i odkryć jej mniej znaną, sympatyczną stronę. 

29.07 Jak ukraść księżyc? 
Kto z nas nie chciałby porwać srebrnej tarczy księżyca i mieć ją tylko dla siebie? W kolejnej odsłonie naszego cyklu zajęć “Ale kosmos!” przeprowadzimy napad na księżyc w biały dzień. Po sprawiedliwym podziale łupów, każdy z uczestników wróci do domu z małą cząstką nocnego nieba zagarniętą na własność!

SIERPIEŃ

5.08 Bajki robotów
Robotycy-mechanicy-konstruktorzy – do ROBOTY! Zapraszamy na warsztaty plastyczne, w trakcie których uczestnicy będą mieli okazję stworzyć projekt własnego robota rodem z innej planety. 

12.08 Stacja kosmiczna 
Houston mamy… dobrą zabawę i żadnych problemów! W tym tygodniu nasze muzeum przeistoczy się w stację kosmiczną z prawdziwego zdarzenia, a dzieci staną się częścią załogi NASA. Każdy z uczestników wróci do domu z wykonanym własnymi siłami hełmem kosmicznym.

19.08 O obrotach sfer niebieskich 
Kto w tym roku obchodzi 550 urodziny? Vivat Kopernik! Vivat niebieskie sfery! W Muzeum Witrażu świętujemy artystycznie, a podczas kolejnych warsztatów będziecie mieli okazję stworzyć przestrzenny mini Układ Słoneczny, który będzie można zabrać ze sobą do domu i powiesić w pokoju młodej astronomki czy astronoma. 

26.08 Księżycowy łapacz snów
Nasze kosmiczne spotkania dobiegają końca! Koniecznie wpadnijcie na ostatni już letni Sobotni Poranek, żeby pożegnać kosmiczne wakacje i stworzyć wspólnie późnosierpniowy sierp księżyca. Ta przestrzenna magiczna dekoracja, którą zrobimy z wykorzystaniem folii lustrzanej, umili nadchodzące jesienne wieczory i noce – a  kto wie, może umieszczona nad łóżkiem posłuży jako księżycowy łapacz snów?

Uwaga!

Istnieje możliwość zwiedzania dla rodziców. Zwiedzanie rusza o 10:30 i trwa ok. 45 minut. Bilet można kupić na miejscu w kasie muzeum tuż przed zajęciami albo dokonać rezerwacji i płatności online poniżej.

Początek zajęć10:00 w soboty
Czas trwaniaok 1.5-2 godz. (w tym: zwiedzanie 45 min, warsztaty 45-60 min)
Przedział wiekowy5-12 lat
Cena45 zł – pierwsze zajęcia (zwiedzanie + warsztaty)
35 zł – każde kolejne (same warsztaty)
135 zł – karnet na 4 zajęcia (w tym jedno zwiedzanie i 4 warsztaty) – 10% zniżki!
UwagiMożliwość zwiedzania dla rodziców i/lub relaksu w muzealnej kawiarence

Godziny otwarcia

Pracownia i Muzeum Witrażu czynne dla zwiedzających od wtorku do piątku w godzinach: 11:30-13:30 i 14:30-16:30, w soboty: 10:00-17:00. Nieczynne we wszystkie: niedziele, poniedziałki i święta kościelne oraz państwowe.

Bilety wstępu można kupić przez internetowy system rezerwacji zwiedzania lub w muzealnej kasie. Zapraszamy!

Zwiedzanie

Zwiedzanie Muzeum możliwe jest tylko z przewodnikiem i rozpoczyna się od min. 2 osób. Czas trwania: 45 minut. Zwiedzanie w języku polskim: 12:30 i 15:30, w soboty dodatkowo: 14:30, 16:30 i 10:00 dla dzieci (konieczna rezerwacja). Zwiedzanie w języku ukraińskim: 13:30. Zwiedzanie w języku angielskim: 12:00 i 15:00. Grupy zorganizowane (od 10 osób) mogą rezerwować zwiedzanie również w innych godzinach - zapraszamy do rezerwacji e-mailowej lub telefonicznej.

Kontakt

Pracownia i Muzeum Witrażu, al. Zygmunta Krasińskiego 23, 31-111 Kraków, tel.: +48 512 937 979 (odbieramy od wtorku do soboty 10:00 - 17:00), info@muzeumwitrazu.pl;

konto bankowe: 63 1240 4533 1111 0010 2172 0283 (Bank Pekao SA)

FACEBOOK 🡢

TRIPADVISOR 🡢

INSTAGRAM 🡢

© 2004-2023

Regulamin, Polityka prywatności

Made by QinkLab

Złoś uwagi do strony: it@muzeumwitrazu.pl