Sobotnie Poranki dla dzieci

Sobotnie Poranki to jedyny w swoim rodzaju cykl zajęć dedykowanych dzieciom już od 5 roku życia! Co tydzień w sobotnie przedpołudnie zapraszamy wszystkich młodych entuzjastów sztuki i rzemiosła na zwiedzanie zakładu oraz warsztaty plastyczne inspirowane sztuką witrażową. Zajęcia prowadzone przez zespół doświadczonych animatorek to nie tylko świetny sposób na rozpoczęcie weekendu, ale także okazja do pobudzenia kreatywności i rozwijania umiejętności manualnych.

Program jest dostosowany do wieku dzieci i na zwiedzanie zapraszamy je bez opiekunów. W trakcie oprowadzania po warsztacie obserwują one mistrzów witrażowych przy pracy, mogą wziąć do ręki narzędzia i pędzle oraz pomalować na próbę witrażową twarz. Po zwiedzaniu zapraszamy na druga część zajęć, czyli warsztaty plastyczne. Na każdą sobotę przygotowany został inny temat! Harmonogram zajęć znajduje się poniżej.

Dzieci, które uczestniczyły już w zwiedzaniu mogą przyjść na same warsztaty, które rozpoczynają się o 10.45. Dla chętnych rodziców  możemy zorganizować osobne zwiedzanie o godzinie 10.30, pod warunkiem minimum 2 uczestników.

Program zajęć na najbliższe tygodnie:

21.01.2023 Pawie pióro
Prawdziwie krakowskie warsztaty plastyczne, podczas których stworzymy barwną dekorację okienną w formie pawiego pióra! Uczestnicy pracują z kalką techniczną, czarnym papierem i bibułą.

28.01.2023 Kula śnieżna
Kolejne zimowe warsztaty, podczas których stworzymy magiczną, brokatowo-śniegową kulę. To, co znajdzie się w jej wnętrzu, zależy wyłącznie od Was!

LUTY

04.02.2023 – Zakładki do książek
Zimowa aura sprzyja lekturze! A własnoręcznie zrobiona zakładka z pewnością przyda się wszystkim młodym molom książkowym. Podczas warsztatów korzystamy z prawdziwej miedzianej taśmy i wodnych kredek lub pasteli.

11.02.2023 O rety, rozety!
Rozety – średniowieczne okienne róże pełne drobnych kawałków szkieł. Podczas warsztatów najpierw zapoznamy się z przykładami średniowiecznych rozet, by następnie wykonać je za pomocą czarnej tektury i różnokolorowych bibuł.

18.02.2023 Witrażowe cukierki
Zapraszamy na przepyszne warsztaty, w trakcie których stworzymy kolorowe cukierki z papieru i bibuły. W efekcie otrzymamy ozdobę, która osłodzi zapewne niejedno wnętrze i niejedno okno!

25.02.2023 Eko-Dekoracje
To już nasze ostatnie sobotnie spotkanie w lutym – nie przegapcie go! W trakcie warsztatów tworzymy niepowtarzalne dekoracje z wykorzystaniem gałązek i leśnych skarbów. Każdy uczestnik będzie miał okazje zaprojektować i wykonać barwne zawieszki – ogranicza nas wyłącznie fantazja.

04.03.2023 Zwierzyniec w Muzeum Witrażu
Tym razem Muzeum Witrażu przerodzi się w najprawdziwszy zwierzyniec! Koty, psy, słonie, i kto wie jakie jeszcze zwierzaki stworzymy z papieru i kolorowej bibuły.

11.03.2023  Układ słoneczny
Młodzi astronomowie i kosmonautki, halo, tu Muzeum Witrażu! A w nim warsztaty inspirowane słynnym witrażem “Apollo”. Dzieci stworzą przestrzenny układ planetarny, który będzie można zabrać ze sobą do domu i powiesić w oknie lub pod lampą.

18.03.2023 Witrażowe drzewo
Wiosno, czekamy! Kwitną już pierwsze kwiaty i drzewa, czas więc, żeby i zakwitły okna w naszych domach. Stworzymy na warsztatach bibułowe dekoracje w formie kwitnących gałęzi.

25.03. Latawce
Lubicie latawce? My też! Podczas Sobotniego Poranka samodzielnie stworzymy wielobarwne latawce inspirowane sztuką tworzenia witraży.

Uwaga!

Istnieje możliwość zwiedzania dla rodziców. Zwiedzanie rusza o 10:30 i trwa ok. 45 minut. Bilet można kupić na miejscu w kasie muzeum tuż przed zajęciami albo dokonać rezerwacji i płatności online poniżej.

Początek zajęć10:00 w soboty
Czas trwaniaok 1.5-2 godz. (w tym: zwiedzanie 45 min, warsztaty 45-60 min)
Przedział wiekowy5-12 lat
Cena45 zł – pierwsze zajęcia (zwiedzanie + warsztaty)
35 zł – każde kolejne (same warsztaty)
135 zł – karnet na 4 zajęcia (w tym jedno zwiedzanie i 4 warsztaty) – 10% zniżki!
UwagiMożliwość zwiedzania dla rodziców i/lub relaksu w muzealnej kawiarence

Pracownia i Muzeum Witrażu czynne dla zwiedzających od wtorku do soboty w godzinach: 11:30-13.30 i 14:30-16:30. Nieczynne we wszystkie: niedziele, poniedziałki i święta kościelne oraz państwowe. Bilety wstępu można kupić przez internetowy system rezerwacji zwiedzania lub w muzealnej kasie. Zapraszamy!

Zwiedzanie Muzeum możliwe jest tylko z przewodnikiem i rozpoczyna się od min. 2 osób. Czas trwania: 45 minut. Zwiedzanie w języku polskim: 12:30 i 15:30. Zwiedzanie w języku ukraińskim: 13:30. Zwiedzanie w języku angielskim: 12:00 i 15:00. Grupy zorganizowane (od 10 osób) mogą rezerwować zwiedzanie również w innych godzinach - zapraszamy do rezerwacji e-mailowej lub telefonicznej.