Sobotnie Poranki dla dzieci

Sobotnie Poranki to jedyny w swoim rodzaju cykl zajęć dedykowanych dzieciom już od 5 roku życia! Co tydzień w sobotnie przedpołudnie zapraszamy wszystkich młodych entuzjastów sztuki i rzemiosła na zwiedzanie zakładu oraz warsztaty plastyczne inspirowane sztuką witrażową. Zajęcia prowadzone przez zespół doświadczonych animatorek to nie tylko świetny sposób na rozpoczęcie weekendu, ale także okazja do pobudzenia kreatywności i rozwijania umiejętności manualnych.

Program jest dostosowany do wieku dzieci i na zwiedzanie zapraszamy je bez opiekunów. W trakcie oprowadzania po warsztacie obserwują one mistrzów witrażowych przy pracy, mogą wziąć do ręki narzędzia i pędzle oraz pomalować na próbę witrażową twarz. Po zwiedzaniu zapraszamy na druga część zajęć, czyli warsztaty plastyczne. Na każdą sobotę przygotowany został inny temat! Harmonogram zajęć znajduje się poniżej.

Dzieci, które uczestniczyły już w zwiedzaniu mogą przyjść na same warsztaty, które rozpoczynają się o 10.45. Dla chętnych rodziców  możemy zorganizować osobne zwiedzanie o godzinie 10.30, pod warunkiem minimum 2 uczestników.

Początek zajęć10:00
Czas trwaniaok 1.5-2 godz. (w tym: zwiedzanie 45 min, warsztaty 45-60 min)
Przedział wiekowy5-12 lat
Cena31 zł – pierwsze zajęcia (zwiedzanie + warsztaty)
21 zł – każde kolejne (same warsztaty)
75 zł – karnet na 4 zajęcia (w tym jedno zwiedzanie i 4 warsztaty) – 20% zniżki!
Uwagi*Muzeum zastrzega sobie prawo do odwołania zajęć i zwrotu kosztów zakupionych biletów w przypadku niewystarczającej liczby uczestników.

Muzeum Witrażu jest czynne od wtorku do soboty w godzinach 11:30-18.00. Nieczynne we wszystkie: niedziele, poniedziałki i święta kościelne i państwowe. Bilety można kupić przez internetowy system rezerwacji lub w muzealnej kasie. Zapraszamy!

Zwiedzanie Muzeum możliwe jest tylko z przewodnikiem i rozpoczyna się od min. 2 osób. Czas trwania: 45 minut. Zwiedzanie w języku polskim: 12:30, 13:30, 14:30, 15:30, 16:30 i 17:30. Zwiedzanie w języku angielskim: 12:00, 13:00, 14:00, 15:30, 16:00 i 17:00.