Sobotnie Poranki dla dzieci

Sobotnie Poranki to jedyny w swoim rodzaju cykl zajęć dedykowanych dzieciom już od 5 roku życia! Co tydzień w sobotnie przedpołudnie zapraszamy wszystkich młodych entuzjastów sztuki i rzemiosła na zwiedzanie zakładu oraz warsztaty plastyczne inspirowane sztuką witrażową. Zajęcia prowadzone przez zespół doświadczonych animatorek to nie tylko świetny sposób na rozpoczęcie weekendu, ale także okazja do pobudzenia kreatywności i rozwijania umiejętności manualnych. 

Zimą w Muzeum Witrażu będzie baaardzo twórczo! Zapraszamy na cykl lodowo-zimowych warsztatów artystycznych młodych koneserów/ki sztuki, którzy, tak jak my, przepadają za zimą, śniegiem i dobrą zabawą! Śniego(s)twory – do dzieła!

Program jest dostosowany do wieku dzieci i na zwiedzanie zapraszamy je bez opiekunów. W trakcie oprowadzania po warsztacie obserwują one mistrzów witrażowych przy pracy, mogą wziąć do ręki narzędzia i pędzle oraz pomalować na próbę witrażową twarz. Po zwiedzaniu zapraszamy na druga część zajęć, czyli warsztaty plastyczne. Na każdą sobotę przygotowany został inny temat! Harmonogram zajęć znajduje się poniżej.

Dzieci, które uczestniczyły już w zwiedzaniu mogą przyjść na same warsztaty, które rozpoczynają się o 10.45. Dla chętnych rodziców  możemy zorganizować osobne zwiedzanie o godzinie 10.30, pod warunkiem minimum 2 uczestników.

Program zajęć na najbliższe tygodnie:

GRUDZIEŃ

2 grudnia Śniego-Mikołajki w Muzeum Witrażu!

Mikołajki tuż-tuż! Wy też nie możecie się już doczekać? Naszym zdaniem warto odpowiednio się przygotować. Zamiast klasycznego listu do Mikołaja stworzymy wspólnie mikołajkową skarpetę na prezenty. Ciekawe, co takiego do niej trafi!

9 grudnia Śniegostwory 

Śniegostwory – pojawiają się w zimie, a ich ulubiony miesiąc to z całą pewnością grudzień. Czym się żywią? Oczywiście śniegiem. Gdzie mieszkają? Pod śnieżnymi zaspami. A jak wyglądają? O tym przekonacie się na warsztatach artystycznych – uwaga, będzie się działo!

16 grudnia Wioska Elfów

Na warsztatach plastycznych stworzymy prawdziwe, lapońskie elfy, a nawet ich całą drużynę! Będziemy pracować z wykorzystaniem różnorodnych materiałów, a efekt artystycznych działań zabierzecie do domu – w końcu kto nie chciałby zamieszkać z elfem?

23 grudnia Etno święta w Muzeum Witrażu 

Tegoroczne Święta w Muzeum Witrażu obchodzimy na ludowo! Na przedświątecznych zajęciach stworzymy obracaną gwiazdę kolędników. Do dzieła!

30 grudnia Wystrzałowy Sylwester w Muzeum Witrażu! 

Szykujecie się na prawdziwie szampańską zabawę? Jeśli tak, to zapraszamy w przeddzień Sylwestra na wystrzałowe warsztaty artystyczne! Doskonały moment, żeby stworzyć fantazyjne maski na nadchodzący bal.

STYCZEŃ

6 stycznia – Śpij słodko, niedźwiedziu!  

Wszystkie niedźwiedzie zapadły już dawno w zimowy sen. No, prawie wszystkie – jeden krnąbrny maluch się zbudził i podobno nie ma ochoty wracać do snu. Nie możemy tego tak zostawić! Na najbliższych warsztatach stworzymy dla niego doskonałe warunki do przespania reszty zimy.  

13 stycznie – Bałwan, że hej!  

Zima bez bałwana? Nie może być! Tym razem zapraszamy do zaprojektowania z nami bałwanowej, ogrooomnej maski, rzecz jasna według własnego pomysłu. Będzie zabawa, że hej! 

20 stycznia – Ale draka, śniadanie dla ptaka! 

Zapraszamy na wystawną ucztę dla… ptaków! Będą z nami wróble, kafki, sikorki, dzwońce i wiele innych. Nie może zabraknąć i Was! Stworzymy wspólnie uroczą ozdobę okienną – przypominajkę, że zimą warto pamiętać o dokarmianiu ptaków.

27 stycznia – Budujemy igloo! 

Kierunek Arktyka! Wyruszamy do krainy skutej lodem, żeby wybudować tam igloo – bryła po bryle lodu. A na dachu śniegowej budowli zamieszka pingwin, którego, rzecz jasna, też samodzielnie stworzymy. 

LUTY

03 luty – O rety, yeti! 

Niesłychane! Na początku lutego w Muzeum Witrażu ma pojawić się najprawdziwsze yeti! Wiemy z zaufanego źródła, że będzie ich spora gromada, wiemy też, że nie ma się czego obawiać – podobno są zupełnie sympatyczne.

10 luty – Smok na Chiński Nowy Rok! 

Wyruszamy na błyskawiczną podróż do Azji, żeby powrócić z niej z własnoręcznie wykonanym, niepowtarzalnym chińskim smokiem! Będziemy ciąć, kleić, projektować, a co z tego wyniknie? Smok jeden wie.

17 luty – Lodowe zamki 

Mamy środek lutego, a luty – wiadomo – to srogi mróz! Tym razem na warsztatach artystycznych stworzymy lodowe, bajkowe zamki, których okna ozdobią kolorowe witraże. Zapraszamy do krainy lodu i barw!

24 luty – Komu, komu rękawiczki?

Kto nie zgubił w trakcie zimy ani jednej rękawiczki, temu konia z rzędem! Zapraszamy na ostatnie zimowe spotkanie w Muzeum Witrażu. Stworzymy na nim parę rękawiczek, które nie zgubią się (prawie) na pewno! Może nawet aż do następnej zimy…


Uwaga! Istnieje możliwość zwiedzania dla rodziców. Zwiedzanie rusza o 10:30 i trwa ok. 45 minut. Bilet można kupić na miejscu w kasie muzeum tuż przed zajęciami albo dokonać rezerwacji i płatności online korzystając z linków zamieszczonych na stronie internetowej.

Początek zajęć10:00 w soboty
Czas trwaniaok 1.5-2 godz. (w tym: zwiedzanie 45 min, warsztaty 45-60 min)
Przedział wiekowy5-12 lat
Cena45 zł – pierwsze zajęcia (zwiedzanie + warsztaty)
35 zł – każde kolejne (same warsztaty)
135 zł – karnet na 4 zajęcia (w tym jedno zwiedzanie i 4 warsztaty) – 10% zniżki!
UwagiMożliwość zwiedzania dla rodziców i/lub relaksu w muzealnej kawiarence

Godziny otwarcia

Pracownia i Muzeum Witrażu są czynne dla zwiedzających od wtorku do piątku w godzinach: 11:30-13:30 i 14:30-16:30, w soboty 10:00 - 17:00. Nieczynne we wszystkie: niedziele, poniedziałki i święta kościelne oraz państwowe.

Bilety wstępu można kupić przez internetowy system rezerwacji zwiedzania lub w muzealnej kasie. Zapraszamy!

Zwiedzanie

Zwiedzanie Muzeum możliwe jest tylko z przewodnikiem i rozpoczyna się od min. 2 osób. Czas trwania: 45 minut. Zwiedzanie w języku polskim: 12:30 i 15:30, w soboty dodatkowo o 14:30 i 16:30, a o 10:00 dla dzieci (konieczna rezerwacja). Zwiedzanie w języku angielskim: 12:00 i 15:00. Grupy zorganizowane (od 10 osób) mogą rezerwować zwiedzanie również w innych godzinach - zapraszamy do rezerwacji e-mailowej lub telefonicznej.

Kontakt

Pracownia i Muzeum Witrażu, al. Zygmunta Krasińskiego 23, 31-111 Kraków, tel.: +48 512 937 979 (odbieramy od wtorku do soboty 10:00 - 17:00), info@muzeumwitrazu.pl;

konto bankowe: 63 1240 4533 1111 0010 2172 0283 (Bank Pekao SA)

FACEBOOK 🡢

TRIPADVISOR 🡢

INSTAGRAM 🡢

© 2004-2023

Regulamin, Polityka prywatności

Made by QinkLab