Sobotnie Poranki dla dzieci

Sobotnie Poranki to jedyny w swoim rodzaju cykl zajęć dedykowanych dzieciom już od 5 roku życia! Co tydzień w sobotnie przedpołudnie zapraszamy wszystkich młodych entuzjastów sztuki i rzemiosła na zwiedzanie zakładu oraz warsztaty plastyczne inspirowane sztuką witrażową. Zajęcia prowadzone przez zespół doświadczonych animatorek to nie tylko świetny sposób na rozpoczęcie weekendu, ale także okazja do pobudzenia kreatywności i rozwijania umiejętności manualnych.

Program jest dostosowany do wieku dzieci i na zwiedzanie zapraszamy je bez opiekunów. W trakcie oprowadzania po warsztacie obserwują one mistrzów witrażowych przy pracy, mogą wziąć do ręki narzędzia i pędzle oraz pomalować na próbę witrażową twarz. Po zwiedzaniu zapraszamy na druga część zajęć, czyli warsztaty plastyczne. Na każdą sobotę przygotowany został inny temat! Harmonogram zajęć znajduje się poniżej.

Dzieci, które uczestniczyły już w zwiedzaniu mogą przyjść na same warsztaty, które rozpoczynają się o 10.45. Dla chętnych rodziców  możemy zorganizować osobne zwiedzanie o godzinie 10.30, pod warunkiem minimum 2 uczestników.

Program zajęć na najbliższe tygodnie:

7.01 Zaprojektuj swój witraż  Oferta specjalna (dodatkowy termin!)
Po świątecznym leniuchowaniu przyszła pora rozruszać nie tylko nasze ciała, ale głowy też! Pobudzimy naszą wyobraźnię do pracy zwiedzając zakład, a potem nowo odkryta kreatywność da nam inspirację do zaprojektowania zupełnie nowych witraży! To będą szczególne warsztaty. Liczy się na nich przede wszystkim wyobraźnia! Proste materiały minimum instrukcji, maksimum kreatywności i z pustej kalki powstanie witraż marzeń!

8.01  Śnieżynki
Od wieków sztuka inspiruje się otaczającą nas naturą i jej pięknem. Urokliwy zimowy krajobraz będzie idealną inspiracją do stworzenia witrażowych płatków śniegu. Każdy będzie zupełnie inny!

15.01 Stań się Wyspiańskim
W dniu urodzin artysty przyjrzymy się jego twórczości i zainspirowani jego talentem stworzymy własne dzieła.

22.01 Zaprojektuj swój witraż
To będą wyjątkowe warsztaty. Uczestnicy dostaną materiały, ale żadnych instrukcji! Na tych zajęciach liczy się tylko wyobraźnia, która pozwoli nam stworzyć wyjątkowe witraże praktycznie z niczego.

29.01 Obrazy, ale bez płótna
Tym razem będziemy malować nie farbą, a światłem! Stworzymy barwne kompozycje przy wykorzystaniu kolorowych folii. Przy okazji przekonamy się jak współpracują ze sobą różne kolory.

5.02 Gwieździste niebo
To tytuł jednego z najpiękniejszych obrazów van Gogha, na warsztatach pochylimy się nad tym dziełem i stworzymy jego witrażową wersję.

12.02 Kto zacz on? Kameleon!
W Muzeum Witrażu wszechobecny jest kolor, którym szczyci się też… kameleon! Dzieci będą miały okazję przygotować własne, zmieniające barwy papierowe gady.

19.02 Inspirując się mistrzami – Chagall
Po krótkim zapoznaniu się z twórczością Chagall’a, z pomocą papieru i kolorowych bibułek wykonamy własne witraże inspirowane wyjątkowym stylem artysty.

26 .02 Malarskie zdrapki
Spod czarnej karty papieru mogą niespodziewanie wyjrzeć kolorowe stwory! Inspirując się specjalistyczną techniką malowania witraży, dzieci wykonają swoje własne, fantastyczne prace.

Uwaga!

Istnieje możliwość zwiedzania dla rodziców. Bilet można kupić na miejscu w kasie muzeum tuż przed zajęciami albo dokonać rezerwacji i płatności online w tej chwili. Rezerwację i płatność dla rodzica należy wykonać osobno.

Początek zajęć10:00 w soboty, dodatkowy termin: piątek, 7 stycznia
Czas trwaniaok 1.5-2 godz. (w tym: zwiedzanie 45 min, warsztaty 45-60 min)
Przedział wiekowy5-12 lat
Cena39 zł – pierwsze zajęcia (zwiedzanie + warsztaty)
29 zł – każde kolejne (same warsztaty)
113 zł – karnet na 4 zajęcia (w tym jedno zwiedzanie i 4 warsztaty) – 10% zniżki!
UwagiIstnieje możliwość zwiedzania dla rodziców. Więcej informacji poniżej.

Muzeum Witrażu jest czynne od wtorku do soboty w godzinach 11:30-18.00. Nieczynne we wszystkie: niedziele, poniedziałki i święta kościelne i państwowe. Bilety można kupić przez internetowy system rezerwacji lub w muzealnej kasie. Zapraszamy!

Zwiedzanie Muzeum możliwe jest tylko z przewodnikiem i rozpoczyna się od min. 2 osób. Czas trwania: 45 minut. Zwiedzanie w języku polskim: 12:30 i 15:30. Zwiedzanie w języku angielskim: 12:00 i 15:00.