Sobotnie Poranki dla dzieci

Sobotnie Poranki to jedyny w swoim rodzaju cykl zajęć dedykowanych dzieciom już od 5 roku życia! Co tydzień w sobotnie przedpołudnie zapraszamy wszystkich młodych entuzjastów sztuki i rzemiosła na zwiedzanie zakładu oraz warsztaty plastyczne inspirowane sztuką witrażową. Zajęcia prowadzone przez zespół doświadczonych animatorek to nie tylko świetny sposób na rozpoczęcie weekendu, ale także okazja do pobudzenia kreatywności i rozwijania umiejętności manualnych. 

Program jest dostosowany do wieku dzieci i na zwiedzanie zapraszamy je bez opiekunów. W trakcie oprowadzania po warsztacie obserwują one mistrzów witrażowych przy pracy, mogą wziąć do ręki narzędzia i pędzle oraz pomalować na próbę witrażową twarz. Po zwiedzaniu zapraszamy na druga część zajęć, czyli warsztaty plastyczne. Na każdą sobotę przygotowany został inny temat! Harmonogram zajęć znajduje się poniżej.

Dzieci, które uczestniczyły już w zwiedzaniu mogą przyjść na same warsztaty, które rozpoczynają się o 10.45. Dla chętnych rodziców  możemy zorganizować osobne zwiedzanie o godzinie 10.30, pod warunkiem minimum 2 uczestników.

Program zajęć na najbliższe tygodnie:

Czerwiec

4.06 – Letnia Łąka
Piękno łąki to nie tylko wspaniałe pachnące rośliny ją porastające, ale również jej mali mieszkańcy. Wśród roślinności znajdziemy śliczne motylki, ważki i pszczoły. Korzystając z czarnego papieru i kolorowych bibułek pobudzimy je do życia.

11.06 – Kameleony
W Muzeum Witrażu wszechobecny jest kolor, którym szczyci się też… kameleon! Dzieci będą miały okazję przygotować własne, zmieniające barwy papierowe gady.

18.06 – Owocowy Sad
Z papieru i kolorowej bibuły zrobimy soczyste witrażowe truskawki, arbuzy, czereśnie i wiele innych owoców.

25.06 – Krawaty na dzień Taty
W ten wyjątkowy dzień nie możemy zapomnieć o prezentach! Czy ktoś zna tatę z witrażowym krawatem? Z całą pewnością nikt jeszcze nie ma tak wyjątkowego dodatku, dlatego w najbliższą sobotę wykonamy je własnoręcznie i podarujemy w prezencie naszym tatom.

Lipiec

02.07 Fabryka robotów

Tego Poranka Muzeum Witrażu przeistoczy się w fabrykę robotów! Rzecz jasna, nie będą to zwyczajne roboty, a roboty witrażowe, i wykonamy je własnoręcznie! Robotycy-mechanicy-konstruktorzy – do ROBOTY!

09.07 Witrażopejzaże 

Po krótkim zapoznaniu z twórczością Stanisława Wyspiańskiego stworzymy dwuwymiarowe witrażopejzaże. Przekonajcie się, co to takiego i jak sprawdzić, żeby widok namalowany na papierze… ożył.

16.07 Witrażowy zwierzyniec

Kto nie kocha zwierząt? Na warsztatach stworzymy witrażowe portrety naszych ulubionych

pupili. Wybierać będzie można oczywiście między kotem i psem, ale też tymi rzadziej

spotykanymi.

23.07 O rety, rozety!

Rozety – te średniowieczne okienne róże także dziś robią spektakularne wrażenie! Podczas warsztatów najpierw zapoznamy się z  przykładami średniowiecznych rozet, by następnie wykonać je za pomocą czarnej tektury i kolorowej bibuły.

30.07 Truskawkowo-czereśniowe warsztaty witrażowe!

Z papieru i kolorowej bibuły zrobimy soczyste witrażowe truskawki, arbuzy, czereśnie i wiele

innych ulubionych owoców.

Sierpień

06.08  Atlas owadów 

Łąka to nie tylko pachnąca roślinność, ale również jej mali mieszkańcy! Wśród traw znajdziemy  motyle, ważki, pszczoły i cały szereg innych owadów. My zaś zabawimy się w artystów-entomologów i korzystając z czarnego papieru i kolorowej bibuły, powołamy do życia przyjazne insekty.

13.08 Malarskie zdrapki

Spod czarnej karty papieru mogą niespodziewanie wyjrzeć wielobarwne wzory! Inspirując się

specjalistyczną techniką malowania witraży, dzieci wykonają swoje własne, fantazyjne

prace.

20.08 Łapacze słońca

Wakacje powoli dobiegają końca, ale my nie jesteśmy jeszcze gotowi się z nimi pożegnać.

Promienie słońca zamkniemy w drewnianej, niecodziennej ramce.

Dzieci mogą przynieść na warsztaty własne suszone kwiaty albo liście.

27.08  Witrażowe eko-deko!

Gałązki i pastelowe kredki w ruch! Zapraszamy na eko warsztaty inspirowane lasem i sztuką witrażu. Stworzymy efektowne eko dekoracje z wykorzystaniem naturalnych materiałów.

Wrzesień

03.09 Zakładki do książek

Koniec wakacji to doskonały moment, żeby zaszyć się w domowym zaciszu z ulubioną lekturą.  Każdy mol książkowy wie, jak potrzebne są zakładki i żaden z pewnością nie oprze się pokusie zrobienia własnej, z wykorzystaniem grubego papieru i malarskiego stempla!

10.09 Po drugiej stronie mozaikowego lustra

Jak się przekonać, co kryje się po drugiej stronie lustra? My rozpoczniemy od stworzenia własnego, magicznego zwierciadła z wykorzystaniem folii lustrzanej! Dołożymy też wszelkich starań, żeby wykonane przez nas mozaikowe ramy były fantazyjne i prawdziwie magiczne. 

17.09 Witrażowa książka obrazkowa

Zapoznamy się z pojęciami picture booka i silent booka, a potem z wykorzystaniem transparentnej kalki stworzymy własne projekty książek z intrygującymi, dwuwymiarowymi ilustracjami. Kto wie, może nasze debiutanckie prace zainteresują wydawców?

24.09 Potworna draka na dzień chłopaka

Coś potwornego! Zbliża się tegoroczny Dzień Chłopaka, a my szykujemy się na atak  prawdziwie przerażających straszydeł. Może wspólnymi siłami za pomocą bibuły i kolorowego papieru uda nam się je oswoić i przekonamy się, że całkiem przyjazne z nich monstra? 

Uwaga!

Istnieje możliwość zwiedzania dla rodziców. Bilet można kupić na miejscu w kasie muzeum tuż przed zajęciami albo dokonać rezerwacji i płatności online w tej chwili. Rezerwację i płatność dla rodzica należy wykonać osobno.

Początek zajęć10:00 w soboty
Czas trwaniaok 1.5-2 godz. (w tym: zwiedzanie 45 min, warsztaty 45-60 min)
Przedział wiekowy5-12 lat
Cena45 zł – pierwsze zajęcia (zwiedzanie + warsztaty)
35 zł – każde kolejne (same warsztaty)
135 zł – karnet na 4 zajęcia (w tym jedno zwiedzanie i 4 warsztaty) – 10% zniżki!
UwagiIstnieje możliwość zwiedzania dla rodziców. Więcej informacji poniżej.

Godziny otwarcia

Muzeum Witrażu jest czynne dla zwiedzających od wtorku do soboty w godzinach: 11:30-13.30 i 14:30 - 16:30. Nieczynne we wszystkie: niedziele, poniedziałki i święta kościelne i państwowe. Bilety można kupić przez internetowy system rezerwacji lub w muzealnej kasie. Zapraszamy!

Zwiedzanie

Zwiedzanie Muzeum możliwe jest tylko z przewodnikiem i rozpoczyna się od min. 2 osób. Czas trwania: 45 minut. Zwiedzanie w języku polskim: 12:30 i 15:30. Zwiedzanie w języku angielskim: 12:00 i 15:00. Grupy zorganizowane (od 10 osób) mogą rezerwować zwiedzanie również w innych godzinach - zapraszamy do rezerwacji e-mailowej lub telefonicznej.

Kontakt

Pracownia i Muzeum Witrażu, al. Zygmunta Krasińskiego 23, 31-111 Kraków, tel.: +48 512 937 979, info@muzeumwitrazu.pl

FACEBOOK 🡢

TRIPADVISOR 🡢

INSTAGRAM 🡢

© Muzeum Witrażu, 2021

Regulamin, Polityka prywatności

Made by QinkLab