Sobotnie Poranki dla dzieci

Sobotnie Poranki to jedyny w swoim rodzaju cykl zajęć dedykowanych dzieciom już od 5 roku życia! Co tydzień w sobotnie przedpołudnie zapraszamy wszystkich młodych entuzjastów sztuki i rzemiosła na zwiedzanie zakładu oraz warsztaty plastyczne inspirowane sztuką witrażową. Zajęcia prowadzone przez zespół doświadczonych animatorek to nie tylko świetny sposób na rozpoczęcie weekendu, ale także okazja do pobudzenia kreatywności i rozwijania umiejętności manualnych. 

Program jest dostosowany do wieku dzieci i na zwiedzanie zapraszamy je bez opiekunów. W trakcie oprowadzania po warsztacie obserwują one mistrzów witrażowych przy pracy, mogą wziąć do ręki narzędzia i pędzle oraz pomalować na próbę witrażową twarz. Po zwiedzaniu zapraszamy na druga część zajęć, czyli warsztaty plastyczne. Na każdą sobotę przygotowany został inny temat! Harmonogram zajęć znajduje się poniżej.

Dzieci, które uczestniczyły już w zwiedzaniu mogą przyjść na same warsztaty, które rozpoczynają się o 10.45. Dla chętnych rodziców  możemy zorganizować osobne zwiedzanie o godzinie 10.30, pod warunkiem minimum 2 uczestników.

Program zajęć na najbliższe tygodnie:

Lipiec

24.07 Malarskie zdrapki
Spod czarnej karty papieru mogą niespodziewanie wyjrzeć kolorowe stwory!Inspirując się specjalistyczną techniką malowania witraży, dzieci wykonają swoje własne fantastyczne prace

31.07 Letnia łąka
Piękno łąki to nie tylko wspaniałe pachnące rośliny ją porastające, ale również jej mali mieszkańcy! Wśród roślinności znajdziemy śliczne motylki, ważki i pszczoły. Korzystając z czarnego papieru i kolorowych bibułek pobudzimy je do życia. 

Sierpień

7.08 Kwiaty 
Natura nieustannie inspiruje artystów, elementy roślinne często pojawiają się w witrażu. Na warsztatach wspólnie będziemy odkrywać piękno natury i stworzymy niepowtarzalne witrażowe kwiaty. 

14.08 Zainspiruj się mistrzami – Mehoffer
Na zajęciach zapoznamy się z twórczością tego wybitnego artysty i po krótkiej lekcji spróbujemy poczuć się jak znany artysta i odtworzymy jeden z jego najpiękniejszych witraży. 

21.08 Kolorowy sad 
Z papieru i kolorowej bibuły zrobimy soczyste witrażowe truskawki, arbuzy, czereśnie i wiele innych ulubionych owoców. 

28.08 Łapacze słońca
Lato powoli dobiega końca, ale my nie jesteśmy jeszcze gotowi się z nim pożegnać. Promienie słońca zamkniemy w drewnianej, odrobinę niecodziennej, ramce.
Dzieci mogą przynieść swoje ulubione suszone kwiaty i rośliny, które będą pięknie migotać w witrażowej kompozycji. 

Początek zajęć10:00 w soboty
Czas trwaniaok 1.5-2 godz. (w tym: zwiedzanie 45 min, warsztaty 45-60 min)
Przedział wiekowy5-12 lat
Cena31 zł – pierwsze zajęcia (zwiedzanie + warsztaty)
21 zł – każde kolejne (same warsztaty)
75 zł – karnet na 4 zajęcia (w tym jedno zwiedzanie i 4 warsztaty) – 20% zniżki!
UwagiIstnieje możliwość zwiedzania dla rodziców. Więcej informacji poniżej.


Uwaga!

Istnieje możliwość zwiedzania dla rodziców. Bilet można kupić na miejscu w kasie muzeum tuż przed zajęciami albo dokonać rezerwacji i płatności online w tej chwili. Rezerwację i płatność dla rodzica należy wykonać osobno.

Godziny otwarcia

Muzeum Witrażu jest czynne od wtorku do soboty w godzinach 11:30-18.00. Nieczynne we wszystkie: niedziele, poniedziałki i święta kościelne i państwowe. Bilety można kupić przez internetowy system rezerwacji lub w muzealnej kasie. Zapraszamy!

Zwiedzanie

Zwiedzanie Muzeum możliwe jest tylko z przewodnikiem i rozpoczyna się od min. 2 osób. Czas trwania: 45 minut. Zwiedzanie w języku polskim: 12:30, 13:30, 14:30, 15:30, 16:30 i 17:30. Zwiedzanie w języku angielskim: 12:00, 13:00, 14:00, 15:30, 16:00 i 17:00.

Kontakt

Pracownia i Muzeum Witrażu, al. Zygmunta Krasińskiego 23, 31-111 Kraków, tel.: +48 512 937 979, info@muzeumwitrazu.pl

FACEBOOK 🡢

TRIPADVISOR 🡢

INSTAGRAM 🡢

© Muzeum Witrażu, 2021

Regulamin, Polityka prywatności

Made by QinkLab