Warsztaty witrażowe – wersja skrócona

Każdy choć raz patrząc na wybitne dzieło sztuki zastanawiał się: jak to jest być jego twórcą? Jakie to uczucie własnoręcznie wykonać kunsztowny przedmiot? Mamy dobrą wiadomość: u nas można tego doświadczyć! 

Oferujemy szeroką gamę warsztatów witrażowych. Dedykowane są one wszystkim, którzy chcieliby zobaczyć, jak to jest pracować w warsztacie, w którym sto lat temu bywali wybitni młodopolscy artyści, a i obecnie powstają prestiżowe, monumentalne dzieła.

Podczas “skróconej wersji”  warsztatów można wykonać prosty, acz efektowny projekt. W ciągu godziny pracy (poprzedzonej zwiedzaniem) uczestnicy przechodzą przez wszystkie podstawowe etapy tworzenia witraża: od cięcia szkła, po oprawianie i lutowanie, pracując pod okiem doświadczonego artysty. Wykonany obiekt każdy zabiera ze sobą w bezpiecznym opakowaniu.

Czas trwania2 godz.
Liczba uczestników1-50
Dostępne językipolski, angielski
 Cena199 zł od osoby

Cena warsztatów zawiera:
• zwiedzanie muzeum i pracowni w wybranym języku (45 min)
• przerwę kawową
• własnoręczne wykonanie witraża pod okiem naszym mistrzów (60 min)
• wszystkie materiały potrzebne do wykonania witraża
• fartuchy i okulary ochronne
• wykonany obiekt i bezpieczne opakowanie 

Uwaga: warsztaty są przeznaczone dla dorosłych oraz młodzieży od lat 16.

Jeśli coś nie działa, skorzystaj z tego linku.

Godziny otwarcia

Muzeum Witrażu jest czynne od wtorku do soboty w godzinach 11:30-18.00. Nieczynne we wszystkie: niedziele, poniedziałki i święta kościelne i państwowe. Bilety można kupić przez internetowy system rezerwacji lub w muzealnej kasie. Zapraszamy!

Zwiedzanie

Zwiedzanie Muzeum możliwe jest tylko z przewodnikiem i rozpoczyna się od min. 2 osób. Czas trwania: 45 minut. Zwiedzanie w języku polskim: 12:30 i 15:30. Zwiedzanie w języku angielskim: 12:00 i 15:00.

Kontakt

Pracownia i Muzeum Witrażu, al. Zygmunta Krasińskiego 23, 31-111 Kraków, tel.: +48 512 937 979, info@muzeumwitrazu.pl

FACEBOOK 🡢

TRIPADVISOR 🡢

INSTAGRAM 🡢

© Muzeum Witrażu, 2021

Regulamin, Polityka prywatności

Made by QinkLab

Guided tours in English will start twice a day: 12:00 noon and 3:00 pm in January, information and booking in PLAN YOUR VISIT section. W styczniu zwiedzanie w języku polskim rusza dwa razy dziennie: o 12:30 i o 15:30, informacje i rezerwacje w sekcji ZAPLANUJ WIZYTĘ.