Zwiedzanie z przewodnikiem dla turystów indywidualnych

Muzeum Witrażu to niepowtarzalne miejsce, które łączy przestrzenie ekspozycyjne z funkcjonującym zakładem witrażowym, działającym tu od 1902 roku. Zwiedzający mogą przyjrzeć się pracy witrażystów i zatopić w atmosferze pięknego rzemiosła. Zwiedzanie wieńczy wizyta w Galerii Młodopolskich Mistrzów Witrażu, gdzie prezentowana jest twórczość czterech najznamienitszych Polskich artystów związanych ze sztuką witrażu na początku XX wieku.

Ze względu na konwencję “żywego muzeum”, zwiedzanie możliwe jest wyłącznie z przewodnikiem, w wyznaczonych godzinach. Zwiedzanie trwa ok. 45-60 minut w zależności od liczby pytań ze strony uczestników. Uwaga! Warunkiem odbycia się oprowadzania jest przybycie na daną godzinę minimum 2 osób! Turyści indywidualni mogą również zarezerwować warsztaty witrażowe.

Zachęcamy do zakupu biletu on-line za pomocą systemu rezerwacyjnego, co daje gwarancję zwiedzania o wybranej godzinie. Bilet można nabyć również w kasie muzeum, pod warunkiem, że będą jeszcze miejsca.

Ceny biletówZwiedzanie w języku polskim
Bilet normalny30 PLN
Bilet ulgowy*25 PLN
 Bilet rodzinny (2+2)**100 PLN

*w języku polskim: dla uczniów, studentów do lat 26 oraz seniorów
**dla rodziny składającej się z dwojga dorosłych i dwojga dzieci do lat 16

Jeśli coś nie działa, skorzystaj z tego linku.

Muzeum Witrażu jest czynne od wtorku do soboty w godzinach 11:30-18.00. Nieczynne we wszystkie: niedziele, poniedziałki i święta kościelne i państwowe. Bilety można kupić przez internetowy system rezerwacji lub w muzealnej kasie. Zapraszamy!

Zwiedzanie Muzeum możliwe jest tylko z przewodnikiem i rozpoczyna się od min. 2 osób. Czas trwania: 45 minut. Zwiedzanie w języku polskim: 12:30, 13:30, 14:30, 15:30, 16:30 i 17:30. Zwiedzanie w języku angielskim: 12:00, 13:00, 14:00, 15:30, 16:00 i 17:00.